čtvrtek 4. dubna 2013

Sigma 25.10

Moje první budíky, sporttester, depkomat, hlídač, můžeme to nazvat jakkoliv podle využití. Musel jsem je mít, mobil mi nestačil, v té době jsem navíc používal Nokii s OS symbian, který moc rozumných programů nepodporoval a vadila mi nepřesnost gps. Tak jsem se raději této vymoženosti vzdal a pořídil jsem si Sigmy s hrudním pásem. Jednoduché ovládání, na denním světle dobře čitelný displej, dostatečná výdrž hodinek, to vše se mi ze začátku velmi líbilo. První problémy nastaly při večerních bězích ( běhám hlavně k večeru ), kdy jsem si orientačně kontroloval mezičasy, lepší varianta byla pouliční lampa než podsvícení hodinek, pokud máte ještě navíc zhoršený zrak, bylo nutné zastavit, což zase trochu nabourávalo trénink. Nebo si hodinek nevšímat, ale to mi byly k ničemu, stáhnout data po tréninku nebylo možné. Zvuková signalizace v rušnějším prostředí také nebyla úplně ideální, ale nejednou jsem rozesmál kolegy běžce, jak mi neustále hodinky pípaly kvůli nekonečným přešlapům nastavených tepových zón. 

Kdybych tehdy podrobněji četl články ohledně využívání úrovní tepu k trénování, mohl jsem se mnohem méně trápit. Místo toho jsem hrudní pás po několika pokusech raději nechával doma. Jeho přesnost nebyla úplně na 100% , někdy se mi v mžiku zobrazil tep 220tf a pomalu! padal dolů k aktuální tepovce, což mě zneklidňovalo. Nepomohlo ani namáčení do vody před vyběhnutím. 

Na prvním 1/2M mi navíc vypověděly úplně službu - postupně zmizel displej a fungovalo pouze podsvícení, takže jsem jim dal po půl roce sbohem. V rámci záruky mi poslaly úplně nový kus, který pak putoval novému majiteli. Mezitím jsem si pořídil garmin FR 110, s kterými se pochlubím příště.

klady: cena, velikost hodinek, přehlednost displeje a nastavení, výdrž baterky.

zápory: podsvícení, nepřesnost hrudního pásu.

Nejspíš u tohoto typu HW platí, co kus to originál, může se najít mnoho spokojených uživatelů, ale já se mezi ně bohužel neřadím, kdybych si měl příště v podobné cenové hladině vybírat sporttester, asi bych zariskoval a zkusil něco použitého ze značek polar, garmin, suunto, s důrazem na přesnost měření tepu, nebo pak návrat k mobilu + kvalitní hrudní pás + SW, kde bych měl předdefinované zóny, ale asi by mi chyběl přehled o mezičasech..

Žádné komentáře:

Okomentovat