středa 10. července 2013

Pepa Team

S členy Pepa teamu FM se poprvé setkávám na závodě "běh na Lysou horu" , s Radimem Liptákem se znám už z dřívějška, ostatní se mi postupně představí a já jen mrkám, co za osobnosti tvoří tento super tým. Na jejich nabídku společného tréninku s radostí kývnu a dobře jsem udělal. Doposud jsem býval spíš poustevník a občasné pobízení jiných běžců o doprovod jsem odmítal kvůli mizerné fyzičce, že jim nebudu stíhat, natož si ještě s nimi povídat. 

Ale Pepani to měli vymyšlené jinak, společně jsme se sešli na 1km oválu na okraji města, kde se vždy domluvil typ tréninku, ten jsme si odbouchali, jak kdo nejlépe uměl a poté navazovali společné výběhy s konverzací. Kromě členů z týmu se zde scházeli i lidé z okolí, bylo nás vždy dost a hlavně jsme si dokázali najít parťáky s podobnou výkonností. Později se tyto tréninky označovaly jako závodní a pořádná zábava teprve mohla začít. Cooper test, km sprinty, štafety, 5km / 10km závod, bylo toho hodně, pokaždé jsem přišel domů s něčím novým, žena ze mě měla samozřejmě "radost" :) .

Takto postupně jsem se dostal i k lokálním závodům, o kterých jsem neměl tušení. Na všech vždy panovala přátelská atmosféra, hecování a legrace. Hodně mi pomáhá také čerpání ze zkušeností ostatních borců z týmu, kteří mají odběháno mnohem více, jsou sdílní a třeba před prvním maratonem jsem si mohl vyslechnout mnoho z jejich zkušeností.

Pepa teamem ale okruh lidí nekončí, ba naopak, tahle banda je tak profláknutá v okolí, že se při každé akci seznámím s dalšími lidmi a nikde se necítím být mezi cizími, i když toto obecně platí pro všechny nadšené běžce.

Více informací o působení Pepa team FM zde.


Žádné komentáře:

Okomentovat