sobota 7. září 2013

Hrabovský 1/2M 2013

První 1/2 maraton! Pouze pár týdnů zbývá do Ostravského maratonu, jak tuhle prověrku zvládnu? Před startem si dávám limit 1h 50min, trasa je rovinatá, běží se několik okruhů v klidné části Ostravy. S kamarády z Pepa teamu dorážíme na místo dění s předstihem, tam vidím tým žluto-modrých ( MK Seitl ) , tady nás zdraví červení ( BK SAK Karviná ) a tak se postupně seznamuji s dalšími běžeckými týmy a že jich tu je.

Po ránu už bývá celkem čerstvě a dnešek není jiný, naštěstí Slunce už pokukuje a na nebi ani mráček. Jakmile se všichni převlečeme, vyrážíme na obhlídku okolí, ať se trochu zahřejeme. Z trasy mám trochu zmatek, ale určitě nebudu na čele závodu, a tak se nechám vést ostatními. 
To už se štosujeme na startu, dva chlapíci na historických kolech nám dělají doprovod a po chvíli už několik desítek běžců vybíhá do prvního kola závodu. Postupně se trháme a začíná mi docházet, že tohle sranda nebude. Tempo si nemám jak kontrolovat, těsně před startem se mi vypnou hodinky a nejsem schopný je zpátky oživit. Přesto než vykroužím první kolo, dechově se dostanu do pohody a hledám si to svoje.


V druhém kole mě postupně dotahují zkušenější běžci, chytám se jich a tato taktika mi pomůže udržet se v tempu skoro 2/3 závodu. Poslední část už dost uvadám a vzdalují se mi ti, jenž šetřili síly a měli se z čeho vydat na finiš. Přesto se dostávám do cíle v pěkném čase 1h 45min. Docela dost zbořený, ale šťastný, že jsem bez křečí a ve vyšší intenzitě odběhl závod.

Nejprve jsem moc nadšený z trasy závodu nebyl, stejné prostředí mě ke konci trochu nudilo.Výhoda tohoto kroužení je neustálý kontakt s ostatními běžci, ať už jsou na špici, nebo naopak na konci startovního pole.

Povedený souhrn od Radima Liptáka z tohoto závodu lze pak přečíst zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat