úterý 1. července 2014

souhrn 06/2014

Volnější měsíc, kdy jsem si užil "válení" u moře..kdepak, dvouletý syn Kuba je akční za všech okolností, takže i dovolená byla v pohybu a stálo to za to. Ještě než odletíme do Řecka, odběhnu si domácí závod - "běh mezi náměstími Frýdku-Místku", necelých 5km v rychlém tempu. Mám z něj krásnou vzpomínku, kdy mě a další dva kluky zachytil šikovný fotograf na cílové rovince.


V mezičase si zde poprvé vyzkouším půjčený footpod, který začnu shánět po internetu. Lákají mě přesnější údaje ze sporttesteru, taky dlouho řeším kadenci kroků, takže tuhle pomůcku uvítám.

Poprvé také zkouším na sobě MAF test a vypadá to na dobrý základ. Časy mám sice dost konstantní, pouze o jednotky sekund padají co km. Test probíhá trochu hekticky, po ránu se to na tomto oblíbeném, veřejném okruhu hemží pejskaři, takže mi sem tam skočí do cesty čtyřnohý mazlík a já ho slovně "pochválím". S během na maximální aerobní úrovni moc zkušeností zatím nemám, a tak nervózně pokukuji po hodinkách, ty mě vibracemi neustále upozorňují, že jsem buď příliš pomalý, nebo naopak do toho šlapu víc než je třeba.


Poté letíme na pár dní do Řecka na ostrov Zakynthos, tady si běhu moc neužiji, ale párkrát to zkusím a musím říct, že mě velmi bavilo tímto způsobem pocestovat po ostrově, především v hl.městě jsem si dobře proletěl ulice, které mě zajímaly. Jeden večer zase zkouším vyběhnout místní kopec, nejprve se cesta zdá být jasná, ale s ubývajícím světlem a jednotvárnou krajinou chvílemi bloudím, těsně pod vrcholem potkávám domorodce, který mě varuje, ať dál nepokračuji, že je tam "chaos" , teprve až když mi to opakuje po několikáté, pochopím, že cesta vede k soukromému domu, takže chaos = house :D . No, byl jsem trochu zaskočený.


Po návratu do ČR si zaběhnu další krátký závod na 1 míli, nikdy jsem nic podobného neběžel, ani 400m úseky jsem zatím v takovém tempu nezkoušel. Původně jsem tajně doufal v čas těsně pod 6 minut, nakonec to bylo 5:46, takže spokojenost.
Ve zbývajících dnech se už soustředím na objem v max.aerobní úrovni a také si nadělím zatím nejdelší "trénink" vůbec. Z Morávky jsem chtěl běžet na Slavíč, odtud na Kozubovou a pod sjezdovkou byl cíl - chajda spolužačky, kde se konal sraz ze školy. Akorát cestu jsem neznal a mapu v hodinkách (garmin 310xt) jsem si nechtěně vypnul, takže jsem kousek od Slavíče špatně odbočil a znovu seběhl do Morávky jinou cestou... V údolí se mi místní domorodec vysmál a pak mě poslal zpátky. Celkem jsem za ten den nasbíral 46km, cca 5h 15min běhu, chůze, +1440m, v New Balance MT10... ještě několik týdnů mě chodidla nenáviděly. Ale tímto dobrodružstvím jsem odstartoval pořádnou přípravu na Lysohorský čtyřlístek .

Za červen jsem naběhal 174km za 18h a posbíral 2270m v kopcích.
Žádné komentáře:

Okomentovat