středa 29. října 2014

"Běhám" v práci i doma :-)

..protože se mi ven nechce? Ale chce, jen teď mám už druhý týden trochu trable po zdravotní stránce, nejspíš nosohltan, takže chladný vzduch s městskou příchutí mi teď moc nešmakuje. Kromě běhu se snažím zařadit i občasné cvičení a to kde to jen jde a má smysl.

V práci to jsou maximálně 1/2 dřepy na jedné noze, výpony lýtek, sedavé zaměstnání si musím nějak zpříjemnit :) . Zato doma se snažím probudit celé tělo. Dřív jsem zvedal hlavně činky, železo a nic jiného mě nebavilo. Dnes je to trochu jinak, snažím se vymýšlet cviky i bez činek, hledám inspiraci kolem. Postupně jsem se dopracoval k této rychlé sestavě, kterou provádím 2x týdně. Postupně přidávám počet opakování, nebo zátěž, jde mi hlavně o pozvolný proces, jak si jednou naložím víc, pak tělo bolí až příliš a dlouho se z tohoto stavu vyhrabávám, při běhu se pak cítím jako svázaný.

Poslední sada vypadala následovně:

4x10 bulharský dřep /30s pauza

3x15 biceps zdvih činky jednoruč
3x10 ramena rozpažování
3x20 výpony v stoje, opřený o balón u zdi lýtka
3x15 arnoldovy tlaky
/30s pauza

2x12 kliky nohy na židli
2x12 přítah balonu vleže hamstringy
2x12 přítah činky na jedné noze (záda)
/30s pauza


3x40s vzpor na zemi /30s pauza

Časová náročnost je cca. 30 minut, přestávky si nehlídám, spíš je to o pocitu, že už jsem opět připravený na další kolečko cviků.

Do budoucna mě láká vyzkoušet si další cviky pro posilování zad, střídání variant kliků, občas cvičím na žebřinách, takže vrchní část těla není úplně bez impulsů. Zima začíná, přes týden mě čeká už jen tma po práci, je třeba se udržovat při "životě".

Příště se zkusím rozepsat o rozvoji dynamiky a síly v běhu, jako skvělou inspiraci můžu doporučit tohoto hráče amerického fotbalu -> David Warren .

Žádné komentáře:

Okomentovat