úterý 14. října 2014

Garmin 310xt + hrudní pás Polar soft

Tak jsem se konečně rozhoupal k výměně originálního garmin HR popruhu, který mi poslední cca. 2 měsíce nepravidelně vypovídá službu a hodnoty tepu jsou k ničemu. Prolezl jsem internet, abych se ujistil, že si neudělám jen sbírku hrudních pásů a budu na tom pořád stejně. Můj oblíbený web DC Rainmaker se této problematice v minulosti věnoval, takže finální verdikt byl jasný - za všechno může hrudní pás :) . Za dva dny po objednání doma čeká obálka, ve které mám pás od Polaru - soft strap M - XXL . Na první pohled vypadá velmi podobně pásu od garminu, jenže při nasazování měřícího monitoru do klipů nejsem úspěšný. Po zacvaknutí ihned vyskočí ven. Když si klipy prohlédnu, mají i stejné označení "Prym 4GB original". Vzdálenost upínacích klipů byla totožná, tak jsem hned volal prodejci, jestli se s tím někdy setkal. Odpověď byla záporná, jiný typ pásu také nemají. 

identické pásy různých značek

Správným dotazem na googlu mi vyskočí rychlé řešení, nevšiml jsem si, že u Polaru je gumový lem vystouplý nad klipy a tato nadbytečná část brání úplnému zacvaknutí držáků do klipů. Následuje horká půlhodinka, než se odhodlám k finálnímu řešení.

přesahující gumový lem
Vzít nůžky na manikuru a ubrat po obvodu 1-2mm gumy. Za chvíli mám hotovo a nyní uchycení opravdu funguje na výbornou. Ihned zapínám garminy a tep se chytí. Co teď? Zbývá nastavit popruh a vyběhnout. Dám si jen kolečko kolem domu, ze začátku tep opět letí do výšin, po chvíli si uvědomím, že jsem hrudní pás zapomněl navlhčit, tak si pomůžu slinami a hodnoty se rychle ustálí v rozumných mezích. Popruh sedí dobře, nijak neřeže, takže spokojenost.

Výsledek lidové tvořivosti

Žádné komentáře:

Okomentovat