středa 8. října 2014

osobní dojmy - Asics Zaraca 2

Boty s tenkou podrážkou mi dosluhují, mám chuť začít běhat pravidelně delší štreky i po asfaltu, a tak se rozhlížím po objemových botách. Vyzkouším několik párů a vyhrávají křiklavě zelené Asics Zaraca 2. V prodejně jsem měl možnost vyzkoušet všechny 3 verze, nejnovější v.3 už byla na můj vkus moc obepnutá, paní prodavačka mi je sice pořád vnucovala, že mají takovou a makovou podporu, ale nakonec volba padla na v.2, do kterých jsem skočil s pocitem, že byly vyráběné přímo na moje chodidla. V.1 měli jen v jedné velikosti, pocitově super, jen byly příliš velké. Vlastně díky v.1 jsem se začal o tuto řadu bot zajímat a nevěřil jsem vlastním nohám, co mi to vybírají za gelový výrobek s anti minimalistickou podrážkou. Ještě ten den jsem je musel vyzkoušet, měl jsem týden po L4L, takže připadaly do úvahy pomalé běhy, nikde jsem však neměl naordinováno, že by nemohly být dlouhé :) . Venku slunečno, botky svou barvou křičí do Světa, schválně jsem si takovou přál. Běhám více k večeru, a tak chci být co nejvíce vidět. První výběh má necelých 20km, především po asfaltu, obavy z dopadu na paty rychle odezní, není to v botách, ale v běžecké technice. Boty s tenkou slupkou jako minimusky svou odezvou lépe a rychleji učí našlapovat zlehka, jakmile si tento styl běhu osvojíte, už to jde i v "běžných" teniskách. Při absolvování prvního běhu se počasí postupně mění, než dorazím domů, venku je už skoro tma, jak se schyluje k bouřce. Razící boty opravdu řvou do Světa, kolemjdoucí lidé na ně koukají, paní v hospodě, kde jsem si poručil kofolu, si mě pamatuje podle bot, no jo, asi budou trochu extrovertní. Neštěstí když běhám, opravdu neřeším, jestli mi to sluší :) . 

Pocitově mi první běh přišel maximálně pohodlný, až jsem si tu měkkost dopadu začal užívat. Tkaničky jsem jednou převázal, ale jinak nic netlačilo, běh i po nezpevněné cestě a kamenech na okraji lesa mi přišel snesitelný, strach o kotníky jsem neměl. Puchýře žádné, zítra neděle, co bych je neproběhl znovu.. A taky že jo, sice jiná trasa, ale stejná vzdálenost. Opravdu jsem si v těchto botkách našel rychle zálibu. Za necelé dva měsíce mám v nich odběháno cca. 450km, z toho i jeden závod - PKP , který obsahuje cca. 1/4 trasy mimo asfalt a běželo se mi skvěle. 

Po naběhaných 150-200km už cítím, že chodidla si vytlačily svůj reliéf do bot, takže se mi hezky přizpůsobily na 100% . Několikrát jsem v nich běžel i za deště, pokud jsem přímo nezahučel do kaluže, tak jsem domů přicházel pouze se zpocenými ponožkami, po vykoupání v kaluži stačilo 1-2 dny s vyndanými vložkami a boty byly suché. Vložky jsou dobře tvarované a nemám strach je vytáhnout z boty s obavou, že je dovnitř budu muset krkolomně vkládat. 

Ještě bych upozornil, že tyhle boty mě rychle znejistí na mokrém, kluzkém povrchu, jako bych byl na ledě. Jinak k ním nemám co dodat v negativním směru. Budu rád, když v nich odběhám 1000+ km , cenově jsou také přijatelné, občas se na ně objeví různé slevy ve větších sportovních řetězcích, z mého pohledu ideální tréninková, silniční bota, která naštěstí ani moc neváží.


Žádné komentáře:

Okomentovat