pátek 3. října 2014

souhrn 09/2014

V září jsem měl v plánu běhat kopce, kopečky, prostě cokoliv s převýšením, ať se trochu otrkám a připravím na Nezmar. Na větší kopce mám čas pouze o víkendu, přesto najdu zalíbení v Palkovických hůrkách, které se sice vysoko netyčí ( max. 661m Kubánkov ) , za to je na malé ploše několik vrcholů a údolí. Tento základ mi bohatě stačí k tomu, abych zde potrénoval i přes týden, střídám to se silovým tréninkem v ulicích F-M a výjimečně se mi podaří výlet do Beskyd na vrcholy Smrku a Lysé. Takto postupně trávím cenné hodiny venku a cítím, že příprava dává smysl. 

Závěr měsíce pak patří závodu Nezmar Ultra Sky maraton, kde si odběhnu kratší 46km +2600m verzi bez větších potíží ( tím mám na mysli křeče, krize, jinak závod bolel až až :) ) a ještě jsem schopen opravdu běžet většinu úseků. Takže radost veliká a směr vývoje v oblasti tréninku je jasný. Budování vytrvalosti a síly pomalým běháním funguje, tepovku málokdy vytočím do závratných výšin. 


Jednou si zkusím odběhnout MAF test na okruhu H10, dostanu se pod 50:00 min, což je shodný výkon z konce srpna, akorát tentokrát jsem zvolil místo kopců rovinu kvůli únavě, takže předpokládám, že čas by byl za vhodnějších podmínek opět o něco lepší.

Navyšování tréninkové doby po 30min / měsíc mi také zatím vyhovuje, takže v říjnu bych měl průměrně odběhat 8h týdně, což je už skoro 2x tolik, než co jsem naběhal za týden v první polovině roku. Postupný nárůst je však snesitelný a myslím, že si i lépe organizuji čas - délku tréninků. 

Cítím se být fit, oblečení raději v tréninku přeženu, pokud venku není přívětivé počasí a navíc mám mizerný spánek, raději zvolním nebo úplně změním plán. Tady vidím zatím největší vliv na výkonnost a zdraví. Hrudní pás od garminu mi začal dost znehodnocovat data, takže se na něj nemůžu spolehnout a špatně se pak trénuje. Plánuji co nejrychlejší výměnu za nový kus od Polaru, který je lépe konstruovaný a funguje bez problému s měřící jednotkou od Garminu. V číslech mám odběháno 33 hodin, 290km a nasbíráno cca 7800m - zatím nejvíc v letošním roce a zážitků také až až :) .

Žádné komentáře:

Okomentovat