neděle 30. listopadu 2014

Souhrn 11/2014

Do prvního listopadového víkendu vstupuji po týdenní pauze kvůli nemoci a hned si naložím dva závody - H10 a úvodní etapu Lysacup.cz . Poté se cítím funkčně a týden vydržím běhat, co mě napadne, taková večerní Lysá není vůbec špatný zážitek :) , Palkovické hůrky mě baví čím dál víc a když zbude trochu času, energie, zkouším doma posilovat. 

večerní výlet na Lysou
Jenže syn Kubík posbírá až příliš bacilů ve školce, mě toto nadělení také nemine a je opět na týden klid. Doma aspoň cvičím a běhám po baráku na schodech. O víkendu už šlapu na Lysou, odpoledne druhá fáze formou klusání a vypadá to dobře. Po delší době se ocitám na Lipinských schodech ( cca.230 schodů, +32m převýšení ), nejsem v tom sám. Právě Radim Lipták a Honza Šrubař mě ženou hned v druhém pokusu k osobáku 1:10, celkem to vyběhneme 8x, v průměrném čase 1:39, kluci jsou o dost rychlejší. 
Mám snahu řešit nemalé rezervy v technice běhu, takže v dalším tréninku zařazuji ABC 5x100m zakopávání, vysoká kolena a odpichy. U vysokých kolen se hodně natrápím a technika je nic moc. Daří se mi navýšit kadenci kroků u běhu po rovině, běžně dosahuji max. avg. 174 kroků/min, po menší úpravě jsem mezi 178-184. Pomohlo mi toto video, kde je vysvětlen "kruhový" pohyb chodidel. 

stále poznávám nová místa v okolí

Na mistrovskou etapu LC z Janovic chystám batoh s vodou, oblečením, s Jirkou Karáskem dostaneme nápad, že bychom se mohli po závodě ještě proběhnout na Travný, tam jsem ještě taky nebyl.. Zážitek je to intenzivní, jsme vyždímaní, cesta nekonečná, přesto je to pěkný výlet a zima místní lesy vyzdobila na výbornou. Předposlední týden v tomto měsíci dosahuji druhého největšího objemu v km za letošní rok a je to trochu na mě znát. Závěr měsíce úplně neproflákám, práce sice uzme nemalou porci času, energie, ale lipinské schody vylepším v průměru o 10s a přes víkend si dám další dvoufázovou zábavu. Mimo závody toto podzimní období silové a technické tréninky střídají vytrvalostní a jen v náznacích se pokouším o rychlejší běhy ( fartlek v lesích, stupňovaně 5km ). 

250km za listopad

V prosinci se chystám na cca. 3 závody, závěr FM běžeckého poháru oslavíme kroužením na dožínkovém oválu ve Starém Městě. Pak to vidím možná na LC z Visalají a snad i silvestrovskou etapu. A tréninky? Ty se pokusím držet ve stejné skladbě jako v listopadu - základ budování vytrvalosti na hranici aerobního pásma, do toho silové a technické vsuvky na schodech, krátké kopce a pro zpestření pár rychlejších běhů ve formě fartleku, tempa. 

Žádné komentáře:

Okomentovat