neděle 14. prosince 2014

50.týden 2014 ..od všeho trochu

Zima nepřichází, za to smog je skoro pryč, a tak se můžu po večerech prohánět po okolí. Předchozí víkend jsem si byl zaběhat ve Starém Městě u FM, kde se konal finální závod běžecké ceny FM, ovál je docela rovinatý, měří přesně 1km, okruhů jsme natočili celkem 8. Já se trochu obával, jak budu zvládat utáhnout celý závod. O den dřív jsem byl na tomto okruhu zkusit s kolegou Radimem Liptákem z PT stupňovanou 5tku, kde jsem si docela mákl. Použití kompresních ponožek přes noc už mám jako standart, a tak jsem se moc rozbitý necítil. Závod se mi podařilo odkroužit v lepším tempu než moji letošní nej 10tku, takže spokojenost byla, jenže mohlo to být určitě lepší.. První kolo šlo dobře, dav několika desítek závodníků se postupně trhal, začal jsem pozvolna, přesto v závěru 1km jsem měl rovné 4min, takže jsem se dostal před skupinku borců, které jsem odtahal až do pátého kola, pak mi utekli. Ale byl jsem za ně rád, v poslední době mi vyhovuje mít někoho za sebou. Chytnout se jich bylo těžké, zrychlili min. o 10s, poté si udržovali stabilní odstup cca. 150m, takže jsem měl v plánu je na posledním 1,5km dotáhnout. Jenže jsem si nešikovně zavázal tkaničku na levé botě, která mě dost zdržela a hlavně pauza mi narušila rytmus, který jsem musel chvíli "hledat". Ze stíhací akce nakonec nic nebylo, tedy vlastně ano - Honza Šrubař mě doběhl cca. 400m před cílem a pěkně mi natrhl ().() závěrečným sprintem, kdy jsem se ho na chvíli chytil, ale sklouzl mi hrudní pás??? Nechápal jsem, jak se to mohl stát.

No a co jsem to vlastně odběhal tento týden? :) Zpět k hlavnímu tématu. Cíl mám jednoznačný, objemy a kapku budování síly. 6 odběhaných dní, cca. 80km, v tom i jeden krátký výstup na Lysou.

Po - 1h / 10km / regenerační běh po svižném víkendu, dost mě bolí vnitřní část lýtek, takže se vleču, teprve kousek před domem, když se vracím, bolest ustupuje, zítra to bude určitě lepší.
---
Út - 1h 26min / 16,5km / po zahřátí běh na hraně aerobního pásma cca. 12km, poslední 1,5-2km zklidnění, parádní pocit, že se tempo opravdu zrychluje bez speciálních rychlejších tréninků.
---
St - 1h 34min / 11km / a jde se makat! S Radimem Liptákem vybíháme do tmy, abychom se zahřáli, než dorazíme k Lipinským schodům /230 schodů, cca. +32m. Dnes žádné rekordy trhat nehodlám ( TOP 01 Honza Šrubař za 55s ? Nikoho rychlejšího jsem tam zatím nepotkal :-) ) , vylepšit si průměr a hlavně nezvadnout po pár pokusech. Nakonec je z toho docela slušná dávka 6ti výběhu v avg. 1:24 čase, historicky nejkvalitnější trénink na schodech. Zde uvádím přehled za poslední dobu.

Čt - 1h 36min / 18,5km / vybíhám až po osmé večer, směr Ostrava, ale točím se už raději v Paskově, trénink velmi podobný úternímu, jen závěr už mám mnohem slabší, tep si držím, ale rychlost ne, protivítr mi moc nepomáhá.
---
Pá - volno , vánoční večírek v práci, hromada jídla, pití - nealko. Nemůžu usnout, celkem naspím cca. 3h.
---
So - 1h 34min / 9,5km / s Radimem se odpoledne vydáme na Lysou od lesní správy, krátká, ale docela prudká trasa. Hned na prvním km nastoupáme +200m, Radim má tuhle trasu oblíbenou, tak čekám, kdy práskne do bot a uteče mi, ale vzdaluje se pozvolně. Makám, jak nejlíp umím, první kilák mi lehce zakyselí nohy, ale nic se něděje, snažím se o tempo pod 11min/km, klouže to minimálně. Pouze sjezdovka je dost zákeřná, ale lze najít schůdnou cestu. Na vrcholu u hladícího bodu naměřím 53min, takže je z toho OR, mikro rezerva tam byla, ale pod 50min bych to plnou parou ještě asi nedal. Radost mám velkou, navíc jsem to celé odběhal, žádná chůze, jsem za to rád. Severní sjezdovka je vysloveně jedovatá, cestou dolů se několikrát oba málem natáhneme, zbytek trasy je už po tmě, ale čelovky sebou máme.
---
Ne - 1h 20min / 14km / po pátku jsem přes víkend neměl ani pomyšlení na jídlo, a to se začalo projevovat nedostatkem energie, vitálnosti. Dnešní trénink jsem původně plánoval na 2,5h , ale odšoupal jsem nakonec polovinu a to v mizerném tempu. Přesto po cca. 1h jsem se trochu probral a doběhnutí domů už bylo důstojné :-) s hlavou vzhůru. Za odměnu jsem si naložil žemlovku a teď popíjím jedno čertovsky černé pívo.
---Tento týden hodnotím jako velmi povedený, dá se říct, že přesně podle představ. V některých dnech jsem ještě aplikoval před během zahřívací fázi na schodech, kdy se snažím o rozhýbání ztuhlého těla - zvláště pak kyčlí a pánevní oblasti. Opět ale vynechávám domácí cvičení, zatím se to nijak neprojevuje, přesto se musím donutit trochu posilovat celé tělo. Další týden vidím velmi podobně objemově a intenzitou. 

Žádné komentáře:

Okomentovat