neděle 21. prosince 2014

51. týden 2014 pomalu ale přece!

Minulý týden a zvláště víkendový výlet na Lysou na mě zanechal nemalé stopy únavy, takže i když jsem cítil, že by mi v pondělí pomohlo klusání kolem baráku, naordinoval jsem si volno. Další dny sice vyběhnu, jenže nohy jsou jak z olova a nejsem schopný je přijmout pořádně pracovat. Nakonec mě napadne zatnout zuby a vydržet - ono to fakt funguje :-) , hlavně se udržet na rozumném objemu a intenzitě! Celkem jsem naběhal 83km za 8h 26min. Pro oživení těžkých nohou a částečné odplavení bolesti praktikuji před během různé variace výponů lýtek a protahování se na schodech. Pro představu sem uvedu link na video. Jen moje verze je asi 1-2 minutová.Po - volno
---
Út - 54min / 10km
Zkouším se rozhýbat cestou na dožínkový ovál ( 1km asfaltová trať ) a nic moc pocitově. V plánu mám zaběhnout 45min v tempu 4:45 a přitom pozorovat, co to udělá s tepovkou. Za svitu čelovky začnu kroužit a snažím se udržovat stabilní rychlost. Tep pomalu stoupá, žaludek stávkuje a vůbec celé zažívací ústrojí si nějak nerozumí. Na pátém km to musím přerušit a pomalu se doplížím domů. Začal jsem na 143tf u 1.km , 5.km měl avg. 156tf. 
---
St - 1h 30min / 11km schody
Opět se pokouším o rozvoj síly na lipinských schodech, tentokrát s Honzou Šrubařem, pro kterého je tato disciplína jako stvořená. Odbouchám 5 opakování a jdeme domů. V pauzách mi Honza radí, jak volit intenzitu odrazu na krátkých rovinkách mezi další sérií schodů a díky tomu v posledním pokusu se mi podaří nejrychlejší čas. Celkově pozoruji každý týden mírné zlepšení a schody mě baví čím dál víc. Jen se donutit večer vyběhnout..

---
Čt - 1h / 9km
volné kroužení do okolí, bolí mě celý člověk
---
Pá - 2h 25min / 25km / 2.fáze
Měl to být dlouhý běh cca. 29.km, ale už první kroky naznačily, že to nepůjde. Navíc silný protivítr mě zpomalí, takže se odkláním od původní trasy a oběhnu si akorát Olešnou. Doma mi to hlava nebere, a tak o cca. 2h později jsem opět venku a kroužím na dožínkách, kde si ověřím posun v MAF testu. Z výsledku jsem spokojený, malá odchylka se objeví akorát na 5.km , kdy po mě skočí pes. Ještě mě zajímá, jak na tom budu za čerstva, odzkouším v lednu.---
So - 1h 36min / 16,5km
volně, delší trasa kolem Olešné, naplánoval jsem si i druhou fázi, ale časově to nevycházelo, jinak bych si dal SBC.
---
Ne - 1h  / 11km 
3x2km stupňovaně 140 / 150 / 160 tf , v nejrychlejší části mám dva zpomalováky, pes Kim a ten druhý beze jména, naštěstí to jsou malé rasy, ale jejich majitele bych nakopal do zadnic, stojí a jen přihlížejí, jak se pes zachová..

Žádné komentáře:

Okomentovat