pondělí 2. února 2015

Led-en(d) 2015 + plán na únor

Docela mi to uteklo, v předchozím příspěvku jsem nastínil plány na první měsíc, jak se mi je dařilo plnit, zkusím dnes zhodnotit.

První týden ještě volně vyklusávám a tajně doufám, že se mi podaří nasbírat 100km za 7 dní, ale nakonec ledovka na chodnících mě zbrzdí a dostanu se na 90. I tak je to moje aktuální maximum, co jsem kdy v týdnu natočil.


Druhý týden začínám SBC, pak si zkusím první tempo běh ještě ve velmi pohodlných časech kolem 4:40 a o víkendu zrychlím na 4:20, což se na kratších vzdálenostech neprojeví velkou námahou, spíš naopak, těším se na další týden, který by měl být o pár sekund opět rychlejší. Plán je jedna věc, ale reakce těla na trénink je pro mě důležitější. Vnitřně jsem si stanovil max. tepovou hranici pro tempový běh cca 165tf. Pokud bych se přes tuto hodnotu dlouhodobě přehoupl, tak jsem byl připravený pozměnit plán a ubrat z nastaveného tempa. Naštěstí se tak nestalo ani druhý a třetí týden a mohl jsem dorazit první stupňovaný cyklus testem na 3km, které jsem chtěl odběhnout pod 12min. Jenže přišla "rýmečka" a já nakonec musel vypustit úplně 4 dny. Takže i kilometrový nášup se nekonal v odpočinkovém týdnu, přesto jsem rád, že už opět běhám.Za leden celkově uběhnuto lehce přes 300km, v super mixu delších a tempových tréninků ( v tom 4x 1/2M , kdy se mi jednou podařilo v aerobním pásmu překonat osobák z 2013 o 1 min. , čas cca. 1:43:47) , nejvíc mě na tom všem bavila ta pestrost. A v tom bych chtěl pokračovat i následující měsíc. Prvotní nástřel vypadá následovně.

únor 2015

Žádné komentáře:

Okomentovat