neděle 22. března 2015

Rychle? Zběsile? Jen náznakem

První závod v rámci běžeckého poháru FM mě nakopne k intenzivnějšímu tréninku. Mám před sebou ještě dva týdny do konce března, v tom bych měl týden odmakat ve vysoké intenzitě a poslední týden trochu zvolnit a o víkendu opět poměřit síly na dalším krosu u přehrady Olešná. 

kros na Slezanu

První kros v areálu TJ Slezan mě povzbudil, ale ještě nejsem spokojený. Co tomu chybí? Vůbec jsem nepromyslel strategii závodu, dost jsem se vymlátil při předbíhání v technicky náročných pasážích a následně lapal po dechu na rovinkách, kde se dalo nahnat mnohem víc.. Ale důležité je, že jsem na to přišel aspoň v závěru a dotáhl se na nejbližší oponenty. Trať jsem si několikrát proběhl před startem a řešil jsem akorát, kde jsou výmoly, v průběhu závodu jsem je vůbec nevnímal. Dále co s tempem, první kola jsem docela napálil a snažil se tempo udržet, což mě v půlce dorazilo a zbytek závodu bylo o přežití. Univerzální inov8 F-lite 195 mi byly skvělou oporou i v blátě a na trávě, příště je beru opět bez váhání. 

Teď už zpět k tréninku, po krosu jsem si zaběhl delší výklus, 18km s Lukášem, tempo na pokec ideální, ale v závěru ještě trochu zvolním. 

V pondělí si dávám opět klus a v tom si naordinuji 40x 15s rychlejších úseků s 15s zvolněním, hodně mi to pomáhá se psychicky naštelovat na další svižnější tréninky, dám jich jen 23, potkávám kluky z Pepa teamu, než dorazím domů, střihnu si jednu tartanovou 200vku za 37s. Místní správce areálu školy mě opět přijde pozdravit a chvíli pokecáme, ptám se na podmínky používání oválu a nemá nic proti.

Úterý je o tempu, 5x4min @ 3:58/km , 2min MK, jsou to vlastně kiláky s nějakým metrem navíc. Nejtěžší je najít v 7 večer odhodlání, zbytek je už zábava, proč to tak musí být?

Ve středu zvládnu lehké klusání, víc ze sebe nedostanu a jsem totálně zničený. Jak odbouchám následující den? To bude výzva.

Čtvrtek je ve znamení 400m úseků ve střední intenzitě ( 4:10 - 4:15/km ) , dám si jich pro jistotu 20, tep se jen výjimečně vyšplhá nad 160tf. Celou dobu si říkám, že jsem to měl běžet rychleji, ale kouzlo tohoto tréninku se dostaví velmi rychle po doběhnutí posledního úseku a udrží si vysokou intenzitu několik dní. Dost si nadávám, že jsem se až příliš nechal unést článkem o Zátopkovi :-) . 

20x400m

Pátek volno

Sobota po rozklusání pár rovinek, ale nohy se netočí, následně si dám SBC 3x60m a pak raději už domů, není to ono a děsím se neděle.

V neděli mám vymyšlený testovací trénink na 5km, který si rozložím na 2km/60s pauza, 1km/45s , 1km/45s, 500m/30s , 500m. To vše v tempu 4:00/km. 3km rozklus, 5x100m rovinky a jde se na to. Dorazí i Radim, ale nemá dvakrát chuť se mnou běžet, přidá se až v závěru na 500vkách. 2km odběhnu naprosto lehce, v druhém kiláku i trochu zvolním, 1km intervaly jsou už těžší, ale nakonec vše zaběhnu pod 4:00, takže spokojenost. Za březen mám v tomto týdnu nejvíc odtrénováno časově i v km, přesto to mělo být  naopak, ale holt se v předchozích týdnech nepovedlo odběhat vše. Zbývající týden se už jen trochu potrápím na 200vkách a jinak budu spíš srovnávat energický, spánkový deficit.

Žádné komentáře:

Okomentovat