čtvrtek 9. dubna 2015

recenze: Scosche Rhythm+

Hrudní pásy jsem hodil do krabice k ostatním upomínkovým předmětům a na ruku jsem si přidělal elastický pásek s optickým měřičem tepu, který se nazývá Scosche Rhythm+ . Váha i rozměry zanedbatelné, komfort na výbornou a funkčnost? Tu jsem testoval poslední dva měsíce. 

Když se ještě rychle vrátím k obsahu krabičky, nachází se v ní kromě samotné měřící jednotky, nabíječka do usb portu a 2 různě dlouhé, elastické popruhy se suchým zipem. Tyto popruhy se zdají být na první pohled krátké, ale po pár použití se roztáhnou a jejich délka se snadno nastavuje. Ledky jsou dva druhy, údajně zelené mají nižší "intenzitu", která je dostačující pro světlou pokožku, žlutá je pak pro jedince s tmavším zbarvením kůže. Velký problém můžou mít lidé, kteří jsou hodně potetovaní, na takové pokožce si snímač neví rady, alespoň to jsem vyčetl ze stránek prodejců/výrobce.Tepák komunikuje přes bluetooth, nebo Ant+. V mém případě jsem využíval garmin 310xt a ant+ . Po zapnutí je identifikace hodinkami blesková, pro vypnutí měřiče postačí podržet gumový spínač pár sekund, než zhasne ledka. Maximální doba provozu je uváděna 8 hodin, celodenní test mi dokázal, že přes Ant+ umí pracovat rozhodně déle. Tento den jsem měl už po 1,5h tréninku a pak následoval 8h test, kdy jsem nechal běžet hodinky pouze se záznamem tepu.

test výdrže baterie


Zatím jsem naběhal s tímto náramkem cca 550km (57h provozu) a to v různých podmínkách. Většinou se jednalo o večerní, zimní radovánky, takže i v mrazu. Za celou dobu používání se mi pouze jednou stalo, že došla šťáva, poznal jsem to lehce na hodnotě tepu, která byla statická i po dobu několika sekund. Po vypnutí a pokusu o opětovné zapnutí se už ledka nerozsvítila ( lze ji vidět i přes 1-2 vrstvy oblečení ) . Párkrát jsem si všiml pomalejší reakce na změny tepu, bylo to většinou tehdy, pokud jsem měl tepák na zápěstí. Stačilo jím jemně pootočit kolem zápěstí, utáhnout a už bylo vše v pořádku. 

Že protokol Ant+ nefunguje pod vodou? S tímto náramkem je vše jinak. Minulý víkend jsem si skočil na bazén, náramek nasadil na předloktí za hodinky a vše fungovalo po celou dobu plavání na výbornou ( styl prsa / kraul , 41x25m ) .Tento malý zázrak mi vnesl do mých tréninků rozhodně přesnější data, než na co jsem byl zvyklý od hrudního pásu. Dále je zde velká výhoda toho, že mi nic nepadá, neklouže po těle, nebo naopak nedře a to můžu máchat rukama jako zběsilý, skákat po stromech a tento náramek drží. Takže za mě 9 bodů ze 10. 1 zbývající bod jsem ubral z důvodu originální nabíječky, kterou pokud ztratím, poškodím, těžko něčím nahradím. Micro usb by bylo přijatelnější, snad se do budoucna podobné úpravy dočkáme. 

Do příští recenze plánuji nějaké boty - mizuno sayonara 2 už polykají první tréninkové dávky, altra one 2 jsou na cestě a inov-8 f-lite 195 už se 600km dosluhují, nebo jsem je teprve pořádně zaběhl? A co takový šnekový odšťavňovač Rohnson R 459 vitamax? Něco zkusím vybrat.

Žádné komentáře:

Okomentovat