středa 8. dubna 2015

Souhrn 03/2015

Konečně jaro! Ale jsem na tuto část roku připravený? První oťukávání na lokálních závodech leccos napoví. Termínovka se postupně plní, jenže realita je trochu jiná. V tréninku se snažím zrychlit a první odladění není úplně ideální, vynechávám Kobeřice, tam jsem chtěl běžet pod 1h30min, což by byl pro mě super výsledek a zároveň kvalitní trénink. Bolí mě v krku a jsem na sebe nakrknutý. Blíží se úvodní krosy běžecké ceny FM, takhle nic neprodám..

kudy tudy v březnu

Ale závod až tak špatně nerozběhnu, takže hlavu nevěším. Ve výsledkové listině jsem úplně v jiné sortě závodníků, než minulý rok, něco se přece jen povedlo. Chci se tam nejen udržet, ale i zabojovat o další pozice. Nastupuje trénink 200-400-800-1000m úseků v různých dávkách, což mě totálně odrovná a jsem rád, že další závod dokončím opět mezi svými. Místo zrychlení přichází svalová únava, kterou ne a ne z těla vyhnat, a to intenzita úseků ani zdaleka nedosahovala tabulkových časů ( Jack Daniels ), které bych měl dle své výkonnosti bouchat..

intenzita a doba tréninků


Takže zpátky k budování základů, bez posunu ANP se stejně budu plácat na jednom místě. Volím nejprve skromné varianty 3x2km s 2min MK, následující trénink si dávám trochu delší, ale o pár tepů nižší intenzitu 2x4,5km a tohle mi sedne ještě více. Tedy než se proberu následující den, abych zjistil, že jsou nohy kaput. Ale to už jsem v dubnu, o tom zase příště.

jednotlivé tréninky
Pořád se učím novým věcem, jak trénovat, regenerovat a je to běh na dlouhou štreku, přesto mám z vývoje čím dál lepší pocity a naštěstí se mi vyhýbají větší peripetie. Teď však koukám vpřed a čeká mě za dva týdny ostrý test 3000m na dráze, kde se budu snažit zmáčknout k 11 minutám. První pololetí bude ve znamení kratších závodů, které by mě měly udržet u budování rychlosti. Teprve na srpen plánuji něco více dobrodružného, kde již půjde více o zážitky, než o konečný čas ( kecám, půjdu na krev! :) )... Yes!enický 1/2maraton . V hledáčku jsem měl i Rosetta Skyrace, nebo Limone extreme skyrace, ale na tyhle výzvy ještě nemám dost síly v nohách. Ostatně i pro výše zmíněný půl maraton hodlám v letním období opět nasbírat větší objem kilometrů.


Žádné komentáře:

Okomentovat