pátek 5. června 2015

souhrn 05/2015

Květnové bilancování je pro mě taková menší oslava, i když s ne úplně vydařeným závěrem. Kromě týdenního odpočinku u moře jsem zabojoval na pár závodech, padlo několik osobáků, užil jsem si i chvilku slávy, kdy jsem táhl závod na čele, ale vezmu to vše postupně.

První víkend jsem na startu Perun Sky maratonu, ale pouze jako fanoušek. Přišel jsem si zavzpomínat a zároveň povzbudit běžce, drtiče vertikálních kilometrů a moc mě to bavilo. Kéž by se do budoucna podařilo zachytit více záběrů, nebo třeba i přímý přenos těchto závodů, to by byla paráda. Každopádně mě to parádně nakoplo a chuť trénovat ještě více vzrostla. Střídám tempové tréninky s volnými, na dovolené se proběhnu pouze 2x po pláži, tělo nadšené není, a tak raději pádluji rukama nohama v teplém moři a po večerech v bazénu. 

start jarního Kubánkova

S návratem si dovezu střevní potíže, přesto se postavím na start závodu s příhodným názvem : Jarní Kubánkov. Vybral jsem si kratší trasu 7km a udělal jsem dobře. Kopce jsem poslední dobou moc netrénoval, takže v hlavním 15km závodě bych se potrápil víc než dost. Znalost trasy a terénu mě vybudí k tomu, abych se pokusil urvat hned na startu, což se mi na chvíli podaří, a tak hlava uvažuje úplně jinak, než jsem byl dosud zvyklý. V prvním kopci se však situace mění a rychle se propadám na cca. 7 místo, odkud se postupně vyhrabu na finální 5.místo. Zážitek super, pocit z běhu taky, zázemí bylo taky velmi příjemné, na podzim bych se chtěl opět ukázat a pokud bude podobná konkurence, pokusím se o lepší výsledek.

nástřel tréninku pro květen
O pár dní později jdu po práci na ovál Slezanu, kde se chci pokusit o osobák na 5000m, počasí je docela chladné, mladí si užili běh v dešti a bouřce. Představa byla o udržení stabilního tempa 3:48-3:51/km , nakonec jsem sklouzl o sekundu a průměr byl 3:52/km. Čas 19:19 mě potěšil, oproti loňskému propadáku (21:34) to byl velký skok, ale 10km pod 40:00 se mi ještě reálně moc nepozdávalo. 

kvalitu odběhám pouze v 25% z objemu..chce to přidat


Každopádně dokud desítku nezkusím, tak se to nedozvím. A proto teď stojím na startu DEZA okolo komína. Od začátku se mi dobře cválá, sice je dost teplo, ale to nějak neřeším. Do třetího kilometru běžím předepsané tempo, které jsem si určil a pak už je to čím dal horší. Nesedí mi kilometrovníky s hodinkami, teprve na 5.km se mezičas (19:56) ozve přesně na značce. To už mi je jasné, že se pod 40 minut nedostanu, tímto zjištěním přicházím o apetit a nedokážu hlavu nastartovat, aby jela. Výsledný čas 41:40 je sice další osobák, ale pocitově si to moc neužívám. Taktizování mezičasů si nechám na ovál. Na závody, které jsem ještě neběžel, se to dvakrát nehodí, alespoň s mými zkušenostmi.

tepy šly zase o něco dolů

Celkem jsem naběhal necelých 250km, průměrné tempo všech běhů je 5:13/km, takže se jedná dosud o můj nejrychleji odběhaný měsíc. V tréninku nic speciálního nevymýšlím, hlavně se snažím o rozvoj-udržení ANP a teď v závodním období i VO2max.

Na červen mám pouze jeden závod a to míli na oválu Slezanu. Loňský čas 5:47 mě mile překvapil, doufal jsem tehdy, že se nějak dostanu pod 6 minut. Jaké mám letošní vyhlídky? Kdyby to šlo kolem 5:20, budu spokojený. Pak zahájím letní přípravu, na co? Viz níže..jo, je tam i maraton v Košicích, snad se příprava podaří, budu vycházet z tréninkového plánu podle Greifa. 

24.6. 1 míle Slezan
4.7. 10km Karviná
18.7. 10km Ostrava (MČR 100km) ?
28.8. PKP
6.9. 1/2M OV
4.10. MMM Košice

Žádné komentáře:

Okomentovat