pátek 3. července 2015

Osudová míle

Před letní pauzou místního atletického klubu zbýval jeden závod a to na 1 míli, který jsme si přišli odkroužit na stadion. Než jsem se postavil na start, věnoval jsem poslední tři týdny úsekům  v rozpětí 400 - 1500m, jednalo se o dva tréninky kvality za týden. Zbytek týdne jsem buď klusal, nebo chodil po horách..nebo trčel v práci, nikdy to není ideál, ale je třeba udržet koncentraci.

Všichni se držte za mnou, znám cestu! :)
V den D bylo vše v pohodě, žádný spěch na start, břicho po lehkém obědě neprotestovalo, nohy odpočaté. Závodníků se sešlo pouze pár desítek v dospělých, takže jsme se ani moc nemačkali u lajny s označením vzdálenosti míle. Start byl poklidný, až mi to přišlo divné, ale nechtěl jsem být "Mr.10 seconds" a po prvním kole lehnout. Jenže ani v závěru prvního kola se nic moc nedělo, a tak jsem se protloukal postupně dopředu, až z toho bylo průběžné třetí místo. První dva si běželi svůj závod, mě se podařilo si udělat menší odstup, který jsem tak tak udržel do konce třetího kola. To už se na mě dotáhli papírově silnější koně a neměl jsem už na to ještě zrychlit a udržet se. Přesto v cíli byla velká spokojenost, celkově jsem doběhl pátý s osobákem 5:29. A díky nižší účasti jsem se ještě vlezl i na bednu do 34 let, takže jsem poprvé v životě vylezl na stupně vítězů a užil si chvíli slávy. Že o tom budu vyprávět svým vnoučatům, pravnoučatům,...Slabá pravidelná účast je vidět i v celkovém bodování, kde jsem se dostal na průběžné druhé místo, což mě stále motivuje k zlepšování, abych se aspoň trochu závod od závodu přibližoval těm opravdovým kancům :-)

Teď si dávám týden volna od běhání, naopak jsem osedlal kolo, natáhl plavky a první červencový víkend si jdu vyzkoušet triatlon Železný Prajzák.


Žádné komentáře:

Okomentovat